Daugiabutis

Gyventojams montuoti antenas ant namo stogo draudžiama.

Gyventojams montuoti antenas ant namo sienos, kolonų draudžiama.

Gyventojų sukauptos lėšos yra naudojamos pagal tikslinę paskirtį – namo bendrojo naudojimo objektų (stogo, sienų, šildymo mazgo ir kt. konstrukcijų) remontui. Šie remonto darbai planuojami parengiant ilgalaikį planą, kuriame numatomi konkretūs darbai, lėšų kaupimo įmokos dydis, lėšų kaupimo trukmė ir kiti aspektai. Ilgalaikį planą ir apskaičiuotą kaupiamosios įmokos tarifą tvirtina butų ir kitų patalpų savininkai teisės aktų nustatyta tvarka. Pažymėtina, kad dalis sukauptų lėšų gali būti panaudojama ir nenumatytiems darbams, pvz., avarijų atveju atsiradusiems defektams ar inžinerinių sistemų gedimams likviduoti.

Užsisakyti papildomas būsto priežiūros paslaugas galite:

  1. Klientų savitarnos programėlėje 4bbv.lt. arba [email protected]
  2. Klientų centro numeriu HOUSE CARE +370 66 451 451.

Paslaugų ir darbų kainos skaičiuojamos vertinant kiekvieną objektą individualiai (paslaugų kiekis, periodiškumas, priemonės ir t.t.).

Laiptinės bendros patalpos

Kreiptis į namo administratorių, Klientų centro el. paštu [email protected] arba telefonu +370 66 451 451, kuris galės padėti ir suorganizuoti stambiagabaričių atliekų išvežimą.

Galima kreiptis į savivaldybės viešosios tvarkos skyrių arba, esant būtinybei, į policiją.

Viešoji tvarka

Viešosios tvarkos skyrius »

Konstitucijos pr. 3, LT-09601 Vilnius
Faksas 211 2390

Budėtojų tel. (8 5) 219 7948
El. p. [email protected]
Savaitgaliais ir švenčių dienomis elektroninio pašto dėžutė neadministruojama, todėl skubiais klausimais prašome kreiptis budėtojų telefonu.

Darbo laikas:

pirmadieniais–ketvirtadieniais nuo 6 iki 23 val.,
penktadieniais nuo 6 iki 24 val.,
šeštadieniais nuo 00 iki 2 val. ir nuo 8 iki 24 val.,
sekmadieniais nuo 00 iki 2 val. ir nuo 8 iki 22 val.


Daugiabučio draudimas

Apskaičiuota ir patvirtinta, jog dažniausiai pasitaikančios žalos daugiabučiuose namuose, kurias galėtų padengti bendrųjų patalpų draudimas – vandentiekio avarijos ne dėl gyventojų kaltės, kuomet stipriai apgadinama laiptinės sienų apdaila ir visiškai sugadinama daugiabučio inžinerinė įranga.

Remiantis statistika, antroji, pagal dažnumą, žala daugiabučiuose – stiklo dūžiai, kuriuos sukelia pavojingos oro sąlygos ar siautėjantys vandalai.

Bendrojo naudojimo objektų draudimas yra efektyvi ir kitose valstybėse plačiai naudojama priemonė. Tiesa, vienose šalyse jis puikiai veikia dėl gyventojų sąmoningumo, solidarumo ir ilgamečių tradicijų, o kitose – yra privalomas.

Bendrojo naudojimo objektų draudimas itin populiarus kaimyninėje Estijoje, Čekijoje, Slovakijoje bei Lenkijoje.

Rečiau pasitaikančios, bet didžiausius piniginius nuostolius atnešančios žalos yra gaisrai ir vėtros. Žaibo iškrova gali sukelti gaisrą, o gaisro dūmai neretai apgadina ne tik pastato vidaus, bet ir išorės apdailą. Stiprus vėjas gali nuplėšti ar smarkiai pažeisti namo stogą.

Patirtus ir aprašytus nuostolius padengti iš kaupiamųjų namo lėšų yra galima, jei dėl to nusprendžia daugumą namo butų savininkų, tačiau specialistai pastebi, jog kaupiamosios lėšos turėtų būti naudojamos atitinkamai – namo renovacijai ar kapitalinei priežiūrai  bei remontui. Priešingu atveju – išnaudotos kaupiamosios lėšos nebegalės padengti būtinojo remonto ar būtinosios namo priežiūros kaštų, taip pat kaupiamųjų namo lėšų padengti nuostoliams gali ir nepakakti. Specialistai akcentuoja, jog bendrųjų erdvių draudimas atitinkamas lėšas leistų naudoti tikslingai.

Jūsų daugiabučio namo draudimo įmonė būtų vieną iš patikimiausių Lietuvoje veikiančių draudimo bendrovių, draudėjas būtų daugiabučių namų priežiūros ir administravimo lyderis šalyje. Sąskaitas už draudimą matytumėte atskiroje eilutėje, bendroje mėnesio paslaugų sąskaitoje.

Iš visų pusių aptvertoje teritorijoje esantis turtas – suoliukai, žaidimų aikštelės, supynės ir pan.

Teritorijų priežiūra

Kreiptis į namo administratorių el. paštu [email protected], klientų centro telefonu HouseCare +370 66 451 451 arba užregistruoti įvykį svetainėje 4bbv.lt.

Jei neveikia gatvės apšvietimas, galite kreiptis į miesto apšvietimą prižiūrinčią įmonę.

Jei neveikia kiemo apšvietimas apšvietimas, galite registruoti el. bilą per 4bbv.lt arba kreiptis į HOUSE CARE +370 66 451 451 bendriją prižiūrinčią įmonę.

Jei prie namo radote nugaišusį beglobį gyvūną, turite kreiptis į miesto savivaldybės administraciją.

Rasti gyvūnai

Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau – kodeksas) 4.61 straipsnio (bepriežiūriai ir priklydę naminiai gyvūnai) 1 ir 2 dalyse nustatyta, kad asmuo, sulaikęs bepriežiūrį ar priklydusį naminį gyvūną, privalo tuojau pranešti apie tai gyvūno savininkui ir grąžinti jam gyvūną arba, jei jam nežinomas gyvūno savininkas ar jo adresas, per tris dienas pranešti apie gyvūno sulaikymą policijai ar savivaldybės institucijai. Policija ar savivaldybės institucija imasi priemonių naminio gyvūno savininkui surasti.

Asmenys informaciją apie rastus gyvūnus augintinius Savivaldybės teritorijoje gali pateikti naudojantis Savivaldybės pranešimų sistema ir atliekant šiuos veiksmus: Tvarkau miestą > „Naujas pranešimas“ > problemos tipas „Rasti gyvūnai“.

Asmenys, ieškantys savo pasimetusių gyvūnų augintinių, turėtų naudotis minėta pranešimų sistema ir atlikti šiuos veiksmus:

  1. Eiti į Tvarkau miestą.
  2. Pasirinkti „Pranešimų sąrašas“.
  3. Paspausti paieškos lauko dešinėje pusėje matomą ženklą .
  4. Išsiskleidusiame sąraše pasirinkti problemos tipą „Rasti gyvūnai“.
  5. Dešinėje pusėje matomoje skiltyje „Laikotarpis“ nurodyti datą nuo kada iki kada ieškoti pranešimų.
  6. Spausti „Ieškoti“.

Pagal kodekso 4.61 straipsnio 3 ir 4 dalis, jeigu per dvi savaites nuo smulkiųjų gyvūnų (ir jų prieauglio) perdavimo išlaikyti ir naudotis dienos gyvūno savininkas nepaaiškėja, jis netenka nuosavybės teisės į tą gyvūną. Šiuo atveju gyvūnas neatlygintinai tenka jį išlaikiusio asmens nuosavybėn. Jeigu gyvūnas grąžinamas savininkui, šis privalo atlyginti išlaikiusiam gyvūną asmeniui visas išlaikymo išlaidas, įskaitant naudą, gautą iš naudojimosi juo.

Praėjus 14 kalendorinių dienų nuo pranešimo Savivaldybei pateikimo dienos asmuo, radęs gyvūną augintinį ir siekdamas tapti gyvūno savininku, turėtų kreiptis į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą arba savo nuožiūra pasirinktą veterinarijos paslaugas teikiančią įstaigą ir jį užregistruoti Gyvūnų augintinių registre bei paskiepyti nuo pasiutligės.

Daugiau informacijos apie gyvūnų augintinių ženklinimą ir registraciją galima rasti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos interneto svetainėje https://vmvt.lt/gyvunu-sveikata-ir-gerove/gyvunu-sveikata/gyvunu-zenklinimas-ir-registracija/gyvunu-augintiniu.


Sąskaitų apmokėjimas

Sąskaitos gavimo būdą galima pasikeisti 4bbv.lt svetainėje pateikus prašymą, arba savitarnoje prie sutarčių sutikimų, arba kreipiantis el. paštu [email protected], arba Klientų aptarnavimo centro telefonu +370 66 451 451.

Norėdami atsisakyti popierinės sąskaitos svetainėje galite atidaryti naują bilietą: su prierašu „Sutinku atsisakyti popierinių sąskaitų. Informaciniai pranešimai apie sąskaitas bus siunčiame el. paštu“, arba siųsti [email protected] su „Sutinku atsisakyti popierinių sąskaitų. Informaciniai pranešimai apie sąskaitas bus siunčiame el. paštu“.

Balsavimas daugiabučiuose

Balsavimui neįvykus, pakartotinis balsavimas tuo pačiu klausimu gali būti organizuojamas vieną kartą, ne anksčiau kaip po 2 savaičių ir ne vėliau kaip po 2 mėnesių nuo neįvykusio balsavimo protokolo paskelbimo dienos.

Pakartotinis balsavimas laikomas įvykusiu, kai balsuoja ne mažiau kaip 1/4 visų patalpų savininkų. Kai pakartotinai balsuojama dėl sprendimų, kuriems priimti Lietuvos Respublikos civilinio kodekso, reikalinga patalpų savininkų balsų dauguma, pakartotinis balsavimas laikomas įvykusiu, kai iki balsavimo pabaigos balsuoja daugiau kaip 1/2 patalpų savininkų.

Įvykusio pakartotinio balsavimo atveju laikoma, kad sprendimas pritarti svarstomam klausimui ar nepritarti priimtas balsuojančių vienodai patalpų savininkų balsų dauguma, bet ne mažiau kaip 1/4 visų patalpų savininkų. Įvykusio pakartotinio balsavimo dėl sprendimų, kuriems priimti Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nustatyta tvarka reikalinga patalpų savininkų balsų dauguma, laikoma, kad sprendimas pritarti svarstomam klausimui ar nepritarti priimtas, jei vienodą nuomonę išreiškė daugiau kaip 1/2 patalpų savininkų.

Laikoma, kad sprendimas priimtas, jei daugiau kaip 1/2 patalpų savininkų išreiškė vienodą nuomonę, pagal kurią galima suprasti, ar svarstomam klausimui pritarta, ar ne.

Balsavimo rezultatus ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo balsavimo pabaigos dienos namo Pirmininko sudaryta komisija įformina komisijos protokole. (toliau – protokolas). Protokolo kopija ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo protokolo surašymo dienos visuomet skelbiama klientų erdvėje 4bbv.lt.